پارسی نو » سرگرمی » فال و طالع بینی » روش صحیح گرفتن فال حافظ با تفسیر و معنی

روش صحیح گرفتن فال حافظ با تفسیر و معنی

فال حافظ اصلی , گرفتن فال حافظ با تعبیر و تفسیر

همانطور که احتمالا شما هم می دانید، انواع فال و طالع بینی وجود دارد که شاید در برخی از کشورها نظیر چین دارای تنوع زیادی هم باشد به طوری که این تنوع به کشور ما هم وارد شده است و طرفداران فال به آنها هم می پردازتد. در بین ما ایرانیان فال حافظ دارای اهمیت است و طرفداران زیادی هم دارد به طوری که حتی شاهد فال روزانه حافظ هم در فضای اینترنت هستیم.


حتی در این فضا فال حافظ آنلاین هم قابل دریافت است؛ اما باید دانست که فال گرفتن با حافظ دارای شرایط و اسلوبی خاصی است که ما در این مطلب از پارسی نو به طور کامل به روش فال گرفتن حافظ پرداخته ایم. برای گرفتن این نوع فال اصیل ایرانی باید تفسیر فال حافظ را به خوبی دانست و به اصطلاح کار هر کسی نیست. پس اگر می خواهید فال حافظ با معنی و تفسیر کامل را آموزش ببینید ما را همراهی کنید.


فال حافظ

کاربران محترم برای دیدن فال حافظ ، ابتدا نیت کرده سپس روی عکس زیر کلیک کنید :

نیت فال حافظ

ای حافظ شیرازی تو محرم هر رازی

تو را به خدا و به شاخ نبات ات قسم می دهم

که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا بر آورده سازی


فال و فال بینی چیست؟

فال و فال‌ گیری به معنای کوشش در پیشگویی آینده (معمولاً آینده یک فرد) از راه روش‌های نهانی یا فراطبیعی است. فال‌ گیری یکی از شاخه‌های نهان‌شناسی است. باید توجه داشت که فال را نباید با طالع بینی اشتباه گرفت. طالع بینی نوعی پیشگویی است که از اختیار فرد خارج است؛ یعنی فرد قدرت انتخاب و اختیاری در آن ندارد، همچنین پیشگویی در طالع بینی بر اساس وضعیت ستارگان در زمان تولد فرد می‌باشد (مانند طالع بینی چینی یا طالع بینی هندی). اما در فال پیشگویی با توجه انتخاب فرد بدست می‌آید و برخلاف طالع بینی به تاریخ تولد بستگی ندارد (مانند فال تاروت یا فال حافظ). بنابراین نباید واژه فال را با طالع بینی اشتباه گرفت پس واژه‌هایی مانند فال چینی، فال مصری، فال شخصی اشتباه می‌ باشد


روش‌ های فالگیری

همان‌طور که طالع بین‌ها به ستاره‌ها رجوع می‌کنند تا پیشگویی کنند، فالگیران نیز روشها و راه‌های خاص خود را برای پیشگویی دارند.

برای مثال فالگیر در فال قهوه، پیشگویی دربارهٔ آینده فرد را با توجه به شکل ایجاد شده در فنجانی که از آن قهوه نوشیده شده‌است استخراج می‌کند.

و یا با اختراع و پیدایش ماشین چاپ، کارت‌های بازی بسیار ارزان در دسترس همگان قرار گرفت و از آن زمان فال با کارت نزد فالگیرها محبوبیت زیادی یافت. در این میان بخصوص کارتهایی موسوم به کارت تاروت که تصاویر و نقشهای رنگی عجیب و غریب دارند، از قدیم توجه طالبان رازها را به خود جلب کرده‌است. فالگیر با توجه به این که چه کارتهایی باز شده‌اند، چگونه و درچه محیطی قرار دارند؛ پس از بررسی کارتهای تاروت، سرنوشت او را از روی کارتها می‌خواند.

فال حافظ اصلی , نیت فال حافظ , فال حافظ با تفسیر


فال حافظ اصلی

فال حافظ با دیوان حافظ در بین ایرانیان یک رسم عمومی است. دیوان شعر خواجه شمس الدین حافظ شیرازی از پر طرفدارترین کتبی است که در خانه هر ایرانی وجود دارد. ایرانیان برای تفنن و شاید برای تصمیم گیری با زدن فال به این دیوان فرصتی برای خواندن شعر و تفسیر آن به خیر و صلاح یا به شر و ناصواب پیدا می‌کنند.

ایرانیان به هنگام زدن فال، کتاب را در دست می‌گیرند و به بیان این جملات یا جملاتی از این دست می‌ پردازند:

ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، ما طالب یک فالیم، بر ما بنما رازی

عده‌ای هم می‌ گویند :

حافظ ای حافظ شیرازی، بر من نظر اندازی، من طالب یک رازم، تو کاشف هر فالی، قسم به شاخه نباتت قسم می‌دهم به قرآنی که در سینه داری، این فال مرا بگشای.

برخی دیگر می‌گویند: ای حافظ شیرازی، تو کاشف هر رازی، به حق شاخ نباتت، به حق جام شرابت، منظور خودت را از مراد ما بیان کن.


معنی شعر فال حافظ

بعد انگشت خود را لای دیوان می‌گذارند و باز می‌کنند. غزلی را که در صفحه سمت راست قرار دارد می‌خوانند و تفسیر می‌کنند. اگر مضمون غزل مثبت باشد فال را خوب و گرنه آن را بد می‌دانند. از آن جا که عمده غزلیات حافظ دارای مضامینی عرفانی، عشقی، امیدوارکننده و مهربانی آفرین است زدن فال در مراسم خواستگاری، ازدواج، نوروز، تولد فرزندان و مانند آن بیشتر مرسوم است. متقاضیان فال حافظ بیشتر دختران و پسران جوانی هستند که در طلب عشق و در جستجوی یافتن دلیلی برای ادامه عشق خود هستند. برخی فال‌ها نیز مانند فال انبیاء الهی وجود دارند و به اعتقاد برخی افراد واقعی و قابل اعتمادتر هستند.

به طور خلاصه امروز در خانهٔ هر ایرانی یک دیوان حافظ یافت می‌شود. ایرانیان طبق رسوم قدیمی خود در روزهای عید ملی یا مذهبی نظیر نوروز بر سر سفره هفت سین، یا شب یلدا، با کتاب حافظ فال می‌گیرند. برای این کار، یک نفر از بزرگان خانواده یا کسی که بتواند شعر را به خوبی بخواند یا کسی که دیگران معتقدند به اصطلاح خوب فال می‌گیرد ابتدا نیت می‌کند، یعنی در دل آرزویی می‌کند. سپس به‌طور تصادفی صفحه‌ای را از کتاب حافظ می‌گشاید و با صدای بلند شروع به خواندن می‌کند. کسانی که ایمان مذهبی داشته باشند هنگام فال گرفتن فاتحه‌ای می‌خوانند و سپس کتاب حافظ را می‌بوسند، آنگاه با ذکر اورادی آن را می‌گشایند و فال خود را می‌خوانند. برخی حافظ را «لسان‌الغیب» می‌گویند یعنی کسی که از غیب سخن می‌گوید و بر اساس بیتی از شعر حافظ او معتقد است که هیچ‌کس زبان غیب نیست

فال حافظ آنلاین , فال حافظ آنلاین با معنی , دانلود فال حافظ


آموزش کامل گرفتن فال حافظ

نحوه، مراحل و آداب گرفتن فال حافظ به شرح زیر است:

مرحله اول گرفتن فال حافظ نیت کردن است.

توجه کنید که نیت شما یعنی قصد شما از فال گرفتن و اینکه می خواهید بدانید نتیجه این کاری که می خواهید انجام دهید چه می شود و آیا انجام دادن کاری که برایش فال می گیرید، درست است. ضمنا برای چیزهای بدیهی و کلی نیز بهتر است نیت نکنید. برای مثال اگر می خواهید خانه یا ماشین بخرید و پول به اندازه کافی دارید و همه جوانب و شرایط خریدن خانه درست است، خوب مشخصا بهتر است این کار را انجام دهید. اما برای برخی از کارهای جزئی که در انجام آن شک دارید یا احتمال می دهید که در این کار دچار مشکل و دشواری شوید می توانید نیت کرده و فال حافظ بگیرید.


فال حافظ با تعبیر و با معنی

مرحله دوم گرفتن فال حافظ فاتحه خواندن است.

فاتحه خواندن را معمولا به نیت حضرت خواجه حافظ شیرازی می خوانند و از خداوند برای ایشان طلب مغفرت می نمایند. بعضی هم که فال حافظ را بر سر مزار حافظ می گیرند، سر مزار حافظ چیزی خیرات می کنند مانند نبات. بنابراین برای شادی روح حافظ برای ایشان یک فاتحه بخوانید و سپس به مرحله بعدی گرفتن فال حافظ بروید.

مرحله سوم گرفتن فال حافظ قسم دادن حافظ است.

منظور از قسم دادن حافظ هنگام فال حافظ گرفتن این است که حافظ را قسم دهید که نتیجه فال حافظ شما را صریح و واضح کرده و آن را خوب نماید. معمولا این بیت شعر را برای قسم دادن حافظ پیش از گرفتن فال حافظ می خوانند:

ای خواجه حافظ شیرازی

تو که دانای هر رازی

آینده ما را خوب بنوازی


مرحله چهارم گرفتن فال حافظ باز کردن دیوان حافظ

برخی می گویند که بهتر است بچه نابالغ (که گناهان کمتری دارد) کتاب یعنی دیوان حافظ با باز کند اما نیاز به این کار نیست و شما می توانید خود دیوان حافظ را باز کرده و غزلی که در بالای صفحه سمت راست از بین دو صفحه ای که باز شدند را بخوانید که جواب فال حافظ شماست. در برخی از دیوان ها ممکن است بیت اول غزل در صفحه قبل باشد یعنی از ابتدای صفحه سمت راست نباشد که باید به صفحه قبل رفته و از اول غزل شعر را بخوانید.

ابیات شعرهای حافظ به گونه ای است که معمولا می توانید از یک یا چند بیت هر غزل نتیجه و معنای نیت فال حافظ خود را برداشت نمایید. البته اگر معنی کردن آن برای شما دشوار است می توانید با معانی کلمات مورد استفاده در اشعار حافظ آشنا شوید یا اینکه از دیوان های حافظ که تفسیر دارند، استفاده نمایید. اگر هم در غزل بالای صفحه سمت راست نتیجه نیت فال حافظ شما مشخص نشد، می توانید به غزل بعدی در همان صفحه مراجعه کنید که می گویند این غزل شاهد فال شماست یعنی مطالب غزل قبلی را تایید و تکرار کنید.


فالنامه حافظ

تفسیر و تعبیر فال حافظ

برای اینکه شعر حافظ که نتیجه فال گرفتن شما با دیوان حافظ است را معنی کنید می توانید از افراد خبره کمک بگیرید، اما بدانید که خودتان بهتر می توانید نتیجه فال حافظ خود را تفسیر و تعبیر کنید چون خود بهتر از نیت فال گرفتن آگاه هستید و تعبیرهای بهتری از فال حافظ می توانید داشته باشید.


اشعار حافظ

امتیاز 4.00 ( 7 رای )
برچسب ها :
اشتراک گذاری مطلب

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهــم♥ کپی برداری فقط با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد.

Copyright Parsino.com © 2017 - Allrights Reserved