پارسی نو » اخبار » اقتصاد » یارانه اسفند ۹۶

یارانه اسفند ۹۶

یارانه, زمان واریز یارانه , زمان پرداخت یارانه نقدی

طرح واریز یارانه نقدی از اواخر سال ۸۹ به اجرا درآمد. از همان ابتدا تاکنون مبلغ یارانه ها به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است. به دلیل کسری بودجه دولت از اواخر سال ۹۳ یارانه افراد پر درآمد حذف خواهد شد. زمان واریز یارانه ها از ابتدا اواخر هرماه بوده است. در چند ماهه اخیر زمان واریز یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار ۲۶ هر ماه بوده است.

زمان دقیق پرداخت یارانه شهریور ۹۶

تاریخ واریز یارانه شهریور ۹۶ باتوجه به ماه های قبل ۲۶ شهریور خواهد بود. چنانچه تغییری در رابطه زمان واریز یارانه شهریور ۹۶ از سوی سازمان هدفمندی اعلام شود آن را به اطلاع شما خواهیم رساند. هفتاد و نهمین مرحله یارانه نقدی بامداد یکشنبه ۲۶ شهریور ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد شد.


زمان واریز یارانه مهر ۹۶

زمان واریز یارانه مهر ۹۶ باتوجه به ماه های قبل، ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۶ مهر خواهد بود. زمان دقیق هشتادمین مرحله واریز یارانه های نقدی متعاقبا اعلام خواهد شد.


زمان واریز یارانه آبان ۹۶

زمان پرداخت یارانه آبان ۹۶ باتوجه به ماه های گذشته ۲۶ آبان ماه خواهد بود. اگر چنانچه تغییری در این زمان رخ دهد آن را به اطلاع شما خواهیم رساند.


زمان واریز یارانه آذر ۹۶

تاریخ واریز یارانه آذر ۹۶ باتوجه به مراحل قبل واریز یارانه ۲۶ آذر خواهد بود. هشتاد و دومین مرحله از پرداخت یارانه نقدی، ساعت ۲۴:۰۰ روز یکشنبه ۲۶ آذر به حساب سرپرستان خانوارها واریز خواهد شد. طبق آخرین اخبار از سازمان هدفمند سازی یارانه ها : یارانه نقدی آذر ۹۶ از بامداد روز دوشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۲۷ قابل برداشت خواهد بود.


دلایل حذف یارانه بگیران ثروتمند

مبلغ اندک یارانه ممکن است برای عده‌ای ضروری باشد، ولی برای بسیاری حتی هزینه پر کردن یک باک بنزین هم نیست و نباید در فهرست یارانه بگیران قرار داشته باشند.

دکتر بهمن آرمان، کارشناس اقتصادی، نوشت:

«هیچ کشوری نیست که به همه مردم به طور یکسان یارانه نقدی پرداخت کند، زیرا منابع درآمدی دولت‌ها متاثر از دریافتی است که از مالیات به دست می‌آید، بنابراین حساسیت روی شیوه‌های هزینه‌ای دولت‌ها برای مردم بسیار اهمیت دارد. یارانه همان‌طور که از نامش پیداست برای افرادی است که دارای توان مالی کافی نیستند، مانند زنان سرپرست خانوار و خانوارهای پرجمعیتی که درآمد آنها کفاف هزینه‌ های اولیه مانند بهداشت و درمان و آموزش را نمی‌دهد. متاسفانه در ایران بدعت بدی در دولت دهم گذاشته شد و مردم هم بر این باور بودند که این پول نفت است و باید به طور مساوی بین مردم تقسیم شود.

حال هزینه پرداخت یارانه در ماه به حدی رسیده که دولت در تامین آن مشکلات بسیار زیادی دارد و عمده بار این موضوع به عهده وزارت نفت است. یارانه‌ها در حالی پرداخت می‌شود که فقط یک‌ سوم بودجه عمرانی سال گذشته تخصیص یافت. از سوی دیگر پولی در اختیار دولت نبود که بتواند سهمیه یارانه بخش تولید را پرداخت کند. مساله تا جایی حاد شده که چندی پیش آیت‌ الله مکارم‌شیرازی، مرجع تقلید اعلام کردند شیوه پرداخت یارانه کمر اقتصاد کشور را شکسته است. از نظر کارشناسی نمی‌توان با این روش، فقرزدایی و ایجاد اشتغال کرد. مقوله حذف یارانه طبقات پردرآمد مطرح بوده و در قانون بودجه هم آمده، اما دولت جرات انجام چنین کاری را بنا به دلایل مختلف نداشته است. اکنون ادامه این روش، نه به صلاح کشور است و نه قابل ادامه، زیرا جامعه با یک رکود عمیق اقتصادی روبه‌روست به طوری‌که بخش مسکن هم متاثر از این امر است. مشکل بیکاری زیاد شده و خانوارهای زیادی را درگیر کرده و از سوی دیگر باعث بالا رفتن سن ازدواج و ترویج ازدواج‌های سفید شده است. این موضوع تهدید بزرگی برای ساختار سیاسی کشور محسوب می‌شود و هرآن می‌تواند دستاویز افرادی قرار بگیرد که با ساختار جمهوری اسلامی ایران مخالف هستند.

اگر یارانه نقدی و یارانه بخش‌های آب، برق، گاز و فرآورده‌ های نفتی برداشته شود، دولت می‌تواند ۱۰ برابر بودجه عمرانی سال ۹۵ به این بخش اختصاص دهد. دولت در این شرایط می‌تواند رشد اقتصادی را افزایش و بیکاری را کاهش دهد و ساختار اقتصادی کشور را از بحران فعلی خارج کند. در حال حاضر میزان یارانه‌ای که به فرآورده‌های نفتی یا حامل‌های انرژی تعلق می‌گیرد به حدی رسیده که میزان مصرف بنزین، روزانه از ۸۰ میلیون لیتر هم فراتر رفته است. به بیان بهتر مصرف بنزین حدود ۲۰ میلیون لیتر نسبت به چهار سال پیش افزایش یافته است. شاید رویه وزارت نفت در این زمینه اشتباه بوده و وجود مافیای گسترده در واردات فرآورده‌های نفتی باعث شده تا به جای تولید بنزین و حذف یارانه همچنان به واردات بپردازیم.

مبلغ اندک یارانه ممکن است برای عده‌ای ضروری باشد، ولی برای بسیاری حتی هزینه پر کردن یک باک بنزین هم نیست و نباید در فهرست یارانه بگیران قرار داشته باشند. مردم آنقدر که نیازمند کار و درآمد پایدار هستند به یارانه نیاز ندارند. پول یارانه باید صرف حمایت از تولید و ایجاد اشتغال پایدار و فعالیت‌های عمرانی شود. به نظر می‌رسد فقط دو دهک پایین جامعه که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی هستند، باید مشمول دریافت یارانه باشند، اما دولت به دنبال این است که محبوبیتش در بین افراد پولدار از بین نرود به همین دلیل مسامحه می‌کند و اجرای قانون را به تعویق می‌اندازد.»


یارانه دی ۹۶

تاریخ واریز مبلغ یارانه دی ۹۶ باتوجه به روال قبل ۲۶ دی خواهد بود.


زمان یارانه بهمن ۹۶

واریز مبلغ یارانه بهمن ۹۶ باتوجه به ماه های گذشته ۲۶ بهمن خواهد بود.


تاریخ واریز یارانه اسفند ۹۶

زمان واریز یارانه اسفند ۹۶ باتوجه به ماه های قبل ۲۶ اسفند خواهد بود.

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است !

  • با سلام به عرض همان دوستی که میگه یارانه باید به کمیته امداد یا بهزیستی واریز بشه می‌رسانم آنهایی که از این دو مبلغی دریافت می کنند روی آن را هم دارند که در همسایه را هم بزنند. اما برای مثال من خودم.من از پدر چیزی برایم نمانده و فرزندم ۱۲ سال دارد از بخت بدم در کشور بد جور بیکاری است شغلم آزاده یعنی کارگری هر کاری که نون حلال توش باشه.سالانه فصل کار را حساب کنیم در شهرستان ما مراغه ۵ ماه نمی تونی کار کنی روزی ۴۰ تومان حساب کن ببین با این وضع چطور میتونی خرجی خانه .مدرسه.لباس.دوا دکتر.و غیره را بدی به کمیته امداد هم که رجوع می کنی می که هر وقت از کار افتادی دکتر گفت که دیگه خانه نشین شدی نمی تونی کار کنی اون وقت بیا این پول چغندر گاز را ببر برای دوا دکتر خرج کن به نظر شما در این خانواده ۳ نفره ماهی ۴۵ یه گوشه از زخم منو می‌پوشاند یا نه البته که می‌پوشاند پس لطفا این حرفا را برای مردمی مثل من نزنید برای دولت بگین که چرا باید من که جوانی تندرست هستم و بخاطر فقر سواد کمی دارم بیکار بمونم یک روز برای یک کیلو گوشت کار میکنم یک روز برای صبحانه و نهار و شام کار می کنم گاهی هم باید پیش زن و بچه ام شرمسار باشم که کار نکردم امروز دولت من باید شرمسار باشه نه من من حاضرم برای هر کاری که نون حلال توش باشه متاسفانه دولت به فکر جیب خودشه نه مردمی امثال من

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهــم♥ کپی برداری فقط با ذکر نام و آدرس سایت مجاز می باشد.

Copyright Parsino.com © 2017 - Allrights Reserved